ÚvodSvislé

Hypoteční úvěry

Hypoteční úvěr Vám umožní získat nemovitost do osobního vlastnictví formou dlouhodobého účelového úvěru. Spolupracujeme se všemi poskytovateli hypotečních úvěrů.

Hypoteční úvěr

Úvěr na pořízení nebo výstavbu nebo rekonstrukci bytu, rodinného domu, chaty, pozemku nebo jiného objektu na bydlení. Výjimečně lze jako zástavu akceptovat i jiný objekt (malý penzion, kancelářský objekt atd.) Hypoteční úvěr lze čerpat i na refinancování jiného hypotečního úvěru. Jedná se o nejvhodnější formu financování.

Americká hypotéka

Zatímco u hypotečního úvěru musíte dodržet účel, na který je hypotéka poskytnuta (tj. nákup, rekonstrukce nebo výstavba nemovitosti), u americké hypotéky nemáte ve smlouvě uveden účel. Tj. banka Vám peníze převede na Váš účet a nezajímá ji, jestli si za úvěr pořídíte auto, nábytek nebo dovolenou. Zpravidla Vám banka dá díky ústupku za neúčelovost vyšší úrokovou sazbu.
U Amerických hypoték v ĆR musíte dokládat, zda máte dostatečný příjem. Klasická Americká hypotéka je nejen bez účelu, ale i bez požadavku banky na dokládání příjmu. Tuto americkou hypotéku zatím poskytuje jen jedna banka.

Hypotéka bez dokládání příjmu

Banka Vám poskytne hypoteční úvěr bez toho, abyste museli dokládat, že máte dostatečné příjmy na splácení. Sleduje se ovšem účel, na který úvěr čerpáte. Banka Vám také zkrátí výši úvěru, například jen 70 % z odhadní ceny Vaší nemovitosti.